
a przyznać, że studenci liczą na to, że będą mogli podczas studiów nie tylko uczyć się i nabierać doświadczenia zawodowego, ale również świetnie się bawić i poznawać uroki miejskiego życia. Dlatego zakładaniem studenckich stron internetowych mogą zajmować się sami studenci w porozumieniu z fachowcami z zakresu funkcjonowania stron internetowych. Jest to bardzo ważne, aby strony internetowe przeznaczone dla młodzieży łączyły atrakcyjność ze sprawnym funkcjonowaniem. Tylko wówczas będą one mogły w pełni służyć młodym osobom.
Przygotowywanie młodzieżowych stron internetowych
Wiek młodzieńczy charakteryzuje się tym, że osoby w niego wkraczające są bardziej dojrzałe, ale wciąż jeszcze chcą się bawić i korzystać z różnego rodzaju atrakcji. Dlatego zwracają one bardzo dużą uwagę również na wygląd stron internetowych z których korzystają. Trzeba przyznać, że obecnie bardzo wiele młodych osób nie wyobraża sobie życia bez dostępu do Internetu, a wobec tego przygotowywaniem dla nich stron internetowych muszą się zajmować prawdziwi specjaliści dobrze znający się nie tylko na wszystkich aspektach funkcjonowania Internetu, ale również na sposobach postrzegania świata przez młodzież. Przygotowane przez nich strony internetowe powinny być więc bardzo dobrze dostosowane do potrzeb młodych osób.
O CSS w Wikipedii
Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1.
Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów